Akcenty geometryczne w aranżacji wnętrz

 

Geometryczne wzory i motywy rządzą dzisiejszym światem wystroju wnętrz. W połączeniu z różnymi geometrycznymi i innymi elementami wystroju domu, takimi jak wzory kwiatowe, prezentują się wyjątkowo w najlepszy możliwy sposób. Geometryczny trend doskonale wpisuje się w styl skandynawski, nowoczesny i minimalistyczny. Można go jednak zastosować również w bardziej tradycyjnych wnętrzach i wyglądać równie pięknie, ale i zaskakująco. Geometria niekoniecznie oznacza symetrię, ale symetria może być częścią motywów geometrycznych w całym domu.

Wprowadzanie geometrii do wnętrza jest tym, do czego służy wystrój. Tekstylia są bardzo ważne w wystroju domu, ponieważ mogą ogromnie odmienić każde wnętrze. Poszewki na poduszki zawsze doskonale nadają ton każdemu mieszkaniu. W przypadku dodania geometrycznych akcentów wzorzyste poszewki na poduszki zdziałają cuda. Efekt może być jeszcze lepszy, gdy geometryczne wzory połączymy z kwiatowymi lub abstrakcyjnymi. Dywaniki, koce i zasłony to kolejny element wystroju, któremu możesz nadać wyższy poziom dzięki geometrycznym wzorom.

Wspaniałym sposobem na zabawę z wystrojem salonu jest znalezienie stolika kawowego z geometrycznymi nogami lub o ogólnie geometrycznym kształcie. Co więcej, klosze kinkietu lub lampy sufitowej mogą być wykonane z metalowych rurek o geometrycznym kształcie, co jest popularnym rozwiązaniem w skandynawskim stylu architekt wnętrz warszawa. Lampki biurkowe, które świetnie rozświetlają przestrzeń, mogą mieć klosze w kształcie sześcianu lub prostokąta.

W sypialni pościel również może mieć geometryczny wzór. Tutaj są dwie opcje: jedna, pościel jest wzorzysta, a dodatkowe poduszki są w innym kolorze lub wzorze; po drugie, tylko poduszki są wzorzyste, a pościel pozostaje jednolita, lub dla kontrastu, może mieć abstrakcyjne i zakrzywione wzory.

Ściany mogą pozostać neutralne, ale ciekawe może być dodanie geometrycznych kształtów na jednej ze ścian wnętrza poprzez przyklejenie tapety; wzory szablonowe również wyglądają pięknie. Ponadto wzór może być metaliczny; w sklepach jest dużo farb metalicznych. Szczególnie w łazience można zainwestować w płytki geometryczne, a efekty będą nie tylko spektakularne, ale i nowoczesne.

Kolejnym elementem wystroju domu są obrazy na ścianę. Lustra w geometryczne kształty fantastycznie nadają się do powieszenia w przedpokoju, łazience lub gdziekolwiek zechcesz. Mogą one występować w formie zawieszonych blisko siebie na ścianie lustrzanych płytek w kształcie sześciokątów. Stworzenie galerii sztuki ściennej będącej mieszanką geometrii i abstrakcyjnych lub kobiecych linii to świetny sposób na zapewnienie, że Twoje wnętrze to nie tylko geometria (która czasami może być przytłaczająca), ale eklektyczne połączenie różnych stylów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *